niedziela, 11 kwietnia 2021

Posiadał znaczną ilość marihuany

Praca operacyjna kryminalnych z Targówka doprowadziła do zatrzymania 46-letniego mieszkańca dzielnicy, u którego policjanci znaleźli środki odurzające. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 100 gramów marihuany oraz 8 sadzonek konopi. Mężczyzna trafił na przesłuchanie do prokuratury.

Praca operacyjna kryminalnych z Targówka doprowadziła do zatrzymania 46-letniego mieszkańca dzielnicy, u którego policjanci znaleźli środki odurzające. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 100 gramów marihuany oraz 8 sadzonek konopi. Mężczyzna trafił na przesłuchanie do prokuratury. 46-latek odpowie za posiadanie znacznej ilości środków odurzających, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem.

Działania kryminalnych z Targówka ukierunkowane na przeciwdziałanie przestępczości narkotykowej doprowadziły ich do 46-letniego mężczyzny. Kilka dni temu policjanci skontrolowali jego mieszkanie.

Podczas przeszukania lokalu, na balkonie, mundurowi znaleźli 8 sadzonek konopi, natomiast w przedpokoju szklany słoik oraz 4 pakunki w plastikowej folii z zawartością suszu roślinnego.

46-latek został zatrzymany pod zarzutem łamania przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Zabezpieczone substancje zostały poddane badaniom laboratoryjnym. Okazało się, że susz roślinny to ponad 100 gramów brutto marihuany.

W sprawie zostało wszczęte śledztwo. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie przez prokuratora zarzutu za posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi za to kara pozbawienia wolności od roku do lat 10. Mieszkaniec Targówka został objęty policyjnym dozorem.


Nasi partnerzy