Nowy agregat prądotwórczy dla ciechanowskich strażaków

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie została wyposażona w bezobsługowy agregat prądotwórczy służący jako źródło zasilania awaryjnego. 27 grudnia w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Ciechanowie Starosta Ciechanowski Joanna Potocka-Rak w obecności Wicestarosty Ciechanowskiego Marka Marcinkowskiego przekazała nowy agregat prądotwórczy, który będzie stanowił niezbędne zabezpieczenie dla całego budynku komendy.

Zakupiony agregat prądotwórczy samoczynnie uruchamia się po wykryciu braku zasilania w sieci i przełącza automatycznie zasilanie na awaryjne oraz po powrocie zasilania wykonuje procedurę w odwrotnej kolejności.

Poprzedni system awaryjnego zasilania był zbudowany na małym agregacie prądotwórczym (do 5 kW), który zasilał jedynie wybrane elementy potrzebne do realizacji ustawowych zadań i był niewystarczający. Powyższa inwestycja była niezmiernie ważna, ponieważ umożliwia ciągłe oraz poprawne funkcjonowanie przede wszystkim Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Ciechanowie, a także całego budynku Komendy Powiatowej PSP w Ciechanowie.

Instalacja elektryczna w budynku komendy zostanie odpowiednio zmodernizowana a nowy agregat zacznie pracę w najbliższym czasie. Całkowity koszt zakupu agregatu to 59 tys. zł – zakup był możliwy dzięki przychylności Rady Powiatu, ponieważ został sfinansowany w całości przez powiat ciechanowski.

Podstawowe dane techniczne:
Model: ZPP 65 SZR
Typ agregatu: Trójfazowy, Jednofazowy, Dual
Rodzaj paliwa: Olej napędowy (Diesel)
Napięcie: 230/400V
Moc agregatu: 65 kW

Opracowanie i zdjęcia: kpt. Damian Kołpaczyński

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.