Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

Wzorową postawą i odpowiedzialnością wykazali się funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei. Dzięki ich szybkiej reakcji zatrzymano nietrzeźwego kierowcę, który stwarzał zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Dyżurny ciechanowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Bieńki Karkuty doszło do obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwego kierowcy. Policjanci ustalili, że 29-letni kierowca samochodu Opel Zafira poruszając się drogą z Sońska do Ciechanowa, zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu bezpośrednio przed pojazd, którym w kierunku Sońska poruszali się funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei. Mężczyźni uniemożliwili kierowcy Opla dalszą jazdę. Od mężczyzny była wyczuwalna silna woń alkoholu, miał problemy z wysławianiem się oraz utrzymaniem równowagi. Świadkowie zdarzenia dokonali jego ujęcia oraz natychmiast powiadomili policję. Mężczyznę przewieziono do jednostki Policji, gdzie wykonane badanie wykazało, iż mieszkaniec gminy Sońsk miał ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Mężczyzna już stracił prawo jazdy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności wysoka nawiązka oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o każdym niepokojącym zdarzeniu. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

podkom. Bożena Kuklak

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.