czwartek, 08 grudnia 2022

Odblaski na rozpoczęcie roku szkolnego

Policjanci z wydziału ruchu drogowego wręczali ostatniej niedzieli elementy odblaskowe uczniom szkół podstawowych, którzy uczestniczyli we mszy św. na której kapelan mińskich policjantów ksiądz Jerzy Danecki poświęcił plecaki pierwszoklasistom. Funkcjonariusze włączyli się w ten sposób w prowadzoną już od kilku lat profilaktyczną akcję mającą poprawiać bezpieczeństwo na drogach powiatu mińskiego.

Ksiądz Jerzy Danecki proboszcz Parafii Matki Bożej Dobrej Rady w Wólce Mińskiej od 2008 roku pełni funkcję kapelana mińskich policjantów. Od tego czasu aktywnie wspiera mundurowych we wszelkich działaniach profilaktycznych. Tradycją już stało się, że w pierwszych dniach września podczas poświęcenia plecaków pierwszoklasistom, zapraszani są przedstawiciele wydziału ruchu drogowego, aby rozmawiać z najmłodszymi o bezpieczeństwie na drodze. Po rocznej przerwie spowodowanej ograniczeniami Covid-19 wracamy do tej sprawdzonej i lubianej przez młodzież akcji.

W minioną niedzielę, patrol ruchu drogowego przybył do uczniów, aby wręczyć elementy odblaskowe, przekazać najważniejsze treści związane z bezpiecznym poruszaniem się po drodze i omówił zasady korzystania z niej.

Młodzież miała okazję zapoznać się ze sprzętem wykorzystywanym przez policjantów w codziennej służbie. Prezentowany był specjalistyczny radiowóz do obsługi zdarzeń drogowych MANN i sprzęt będący wyposażeniem tego radiowozu. Funkcjonariusze dbali, aby przekazane dzieciom odblaski obowiązkowo były przyczepione do plecaka lub elementu odzieży. Tylko wtedy spełnią swoją rolę tj. spowodują, że pieszy będzie mógł być wcześniej zauważony przez innych kierowców.

asp. szt. Marcin Zagórski


Zobacz również