Odpowie przed sądem za zniszczenie szlabanu

Policjanci zatrzymali sprawcę uszkodzenia szlabanu na przystani wodnej przy ul. Stare Miasto w Pułtusku. Pijany 28-latek spowodował straty w wysokości około 1000 zł. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu policjanci otrzymali zgłoszenie o wandalu, który uszkodził szlaban blokujący dojazd do przystani wodnej przy ul. Stare Miasto w Pułtusku. Wczoraj funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego ustalili i zatrzymali mężczyznę, który się tego dopuścił. 28-letni pułtuszczanin, jak sam przyznał, był pijany, wraz ze znajomymi postanowili przyjechać na teren przystani wodnej, ale z uwagi na to, że dojazd do parkingu przy budynku użytkowanym przez członków Pułtuskiego Klubu Wodniaków był zabezpieczony szlabanem otwieranym automatycznie za pomocą pilota, zdenerwowany wyszedł z pojazdu i próbował siłą podnieść szlaban.

Aluminiowy element został wygięty i częściowo złamany. Wartość uszkodzonego urządzenia wjazdowego oszacowana została na 1000 zł. Zgodnie z treścią art. 288 kk § 1. Kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Autor: kom. Milena Kopczyńska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.