sobota, 23 października 2021

Odpowie za kradzież w nowo budowanym domu

Praca operacyjna i dobre rozpoznanie dzielnicowego w lokalnym środowisku doprowadziły do ustalenia i zatrzymania 44–latka. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży wyposażenia nowo budowanego domu. Zatrzymany przyznał się do popełnienia tego przestępstwa. Grozi mu teraz nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Nie zamknięte domy w trakcie budowy są często okazją dla złodziei. Przekonał się o tym mieszkaniec żabiowolskiej gminy, który zgłosił policjantom kradzież elektronarzędzi i przewodów elektrycznych z takiego budynku. Natychmiast po otrzymaniu zawiadomienia funkcjonariusze miejscowego posterunku rozpoczęli zbieranie informacji na temat możliwych sprawców tego czynu. Wnikliwa praca dzielnicowego w terenie przyczyniła się do wytypowania osoby podejrzanej. 44–latek szybko trafił do celi grodziskiej komendy.

Zebrane w sprawie materiały pozwoliły na przedstawienie mężczyźnie zarzutu kradzieży wyposażenia nowo budowanego domu. Właściciel wycenił swoje straty na ponad tysiąc złotych. 44-latek przyznał się do przestępstwa. Za kradzież grozi mu teraz nawet 5 lat pozbawienia wolności.

asp.sztab. Katarzyna Zych


Nasi partnerzy