piątek, 12 sierpnia 2022

Znęcał się nad żoną, groził dzielnicowemu

Za to, że został objęty nakazem opuszczenia mieszkania i zakazem zbliżania się do żony groził dzielnicowemu, nad żoną z kolei znęcał się od dłuższego czasu zarówno fizycznie jak i psychicznie, pod jej adresem również kierował groźby karalne. W efekcie usłyszał dwa zarzuty i został tymczasowo aresztowany.

Dzielnicowy z Rembertowa w związku z otrzymywanymi zgłoszeniami o trudnej sytuacji jednej z rodzin podjął kroki, które miały pomóc pokrzywdzonej. Nałożył na męża kobiety nakaz opuszczenia mieszkania i zakaz zbliżania się do niej. 38-latek nie chciał jednak pogodzić się z tymi poleceniami. Zaczął nękać żonę wiadomościami, w których groził bezpośrednio dzielnicowemu za zastosowanie procedury, a także kobiecie. Wcześniej od dłuższego czasu znęcał się nad nią zarówno fizycznie jak i psychicznie.

Pokrzywdzona powiadomiła o wszystkim funkcjonariuszy z komisariatu przy ulicy Plutonowych. Ci od razu zareagowali, bardzo szybko odszukali 38-latka i go zatrzymali. Zabezpieczyli jego dwa telefony komórkowe, w których znajdowały się wiadomości z wysyłanymi groźbami pozbawienia życia i zdrowia zarówno wobec żony jak i dzielnicowego. Zebrany materiał dowodowy stał się podstawą dla dwóch zarzutów, znęcania się oraz gróźb. W sądzie, na wniosek prokuratury zastosowano wobec podejrzanego tymczasowy areszt.

nadkom. Joanna Węgrzyniak


Zobacz również