Odpowie za kradzieże sklepowe

Dyżurny komendy w Starych Babicach otrzymał zgłoszenie o kradzieży sklepowej w jednej z placówek handlowych na terenie gminy Izabelin. Na miejsce udali się policjanci ze starobabickiego ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Tam funkcjonariusze zastali pracowników wraz z ujętym na kradzieży mężczyzną, który przekroczył linię kas z artykułami spożywczymi, za które nie zapłacił. Jak ustalili funkcjonariusze, 35-latek w ostatnich dniach w podobny sposób usiłował opuścić sklep na terenie Warszawy. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Około godziny 17.00 dyżurny komendy w Starych Babicach otrzymał wezwanie na interwencję w związku z kradzieżą sklepową. W jednej z placówek handlowych na terenie gminy Izabelin został ujęty mężczyzna, który przekroczył linię kas z towarem, za który nie zapłacił. Na miejsce udali się policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego komendy w Starych Babicach. Jak ustalili funkcjonariusze, 35-latek w ostatnich dniach w podobny sposób „robił zakupy” w innej placówce handlowej na terenie Warszawy.

Dzięki tej interwencji 11 opakowań kawy o łącznej wadze przekraczającej 26 kilogramów z powrotem trafiło na sklepowe półki. Nieuczciwy klient został zatrzymany przez policjantów. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Nadzór nad tym postępowaniem prowadzi Prokuratura Rejonowa dla Warszawy-Żoliborza.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.