Odpowie za obrazę uczuć religijnych

Policjanci ze starobabickiej „dochodzeniówki” przedstawili mieszkańcowi izabelińskiej gminy zarzut obrazy uczuć religijnych. Mężczyzna w czerwcu br. wjechał rowerem do wnętrza kościoła w trakcie przygotowywania do obrzędu mszy świętej i zaczął wykrzykiwać niezrozumiałe słowa. W ustaleniu tożsamości mężczyzny pomógł dzielnicowy z Kampinosu, który dowiedział się o zdarzeniu. Za popełnienie tego przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Dzielnicowy z Kampinosu uzyskał informację o incydencie, do którego doszło w czerwcu br. w jednym z kościołów na terenie izabelińskiej gminy. Podczas przygotowań do obrzędu mszy świętej do kościoła wjechał na rowerze mężczyzna i zaczął wykrzykiwać niezrozumiałe słowa. Swoim zachowaniem obraził uczucia religijne przebywających tam osób. Mężczyzna nie reagował na prośby opuszczenia świątyni, nadal jeżdżąc po niej na rowerze, a swój „wyczyn” nagrywając telefonem.

Dzięki zaangażowaniu dzielnicowego możliwe było również ustalenie tożsamości rowerzysty. 40-letni mieszkaniec izabelińskiej gminy usłyszał już zarzut obrazy uczuć religijnych poprzez znieważenie miejsca przeznaczonego do publicznego wykonywania obrzędów religijnych. Za popełnienie tego przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.