piątek, 14 maja 2021

Odpowie za znęcanie nad matką i bratem

Policjanci zatrzymali 40-latka, który podejrzany jest o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad swoją matką i bratem. Mężczyzna, jak wynika

Policjanci zatrzymali 40-latka, który podejrzany jest o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad swoją matką i bratem. Mężczyzna, jak wynika z materiałów sprawy, od wielu miesięcy nadużywał alkoholu, wszczynał wówczas awantury, niszczył sprzęty domowe, wyzywał, groził, a także naruszał nietykalność cielesną brata. Na podstawie zgromadzonych przez śledczych dowodów 40-latek usłyszał zarzuty. Decyzją prokuratury został objęty policyjnym dozorem dwa razy w tygodniu, zakazem zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi.

Policjanci zostali zaalarmowani przez kobietę i jej syna. Złożyli oni zawiadomienie o znęcaniu się psychicznym i fizycznym, którego miał dopuszczać się ich syn i brat.

Z relacji zgłaszających wynikało, że 40-latek nadużywa alkoholu, a kiedy jest nietrzeźwy wszczyna awantury, podczas których wyzywa, poniża i obraża matkę i brata, grozi pobiciem, dewastuje mieszkanie, niszczy sprzęty domowe, rzuca nimi, a także bije brata, szarpie się z nim, uderza różnymi przedmiotami, powodując uszkodzenia ciała. Sytuacja taka miała trwać od sierpnia ubiegłego roku.

Policjanci od razu zareagowali, niedługo po zgłoszeniu mężczyzna był już zatrzymany.

Śledczy z dochodzeniówki zgromadzili materiał dowodowy, przedstawili zatrzymanemu zarzuty znęcania się fizycznego i psychicznego nad matką i bratem oraz uszkodzenia ciała brata.

W prokuraturze podjęto decyzję o zastosowaniu wobec podejrzanego dozoru policyjnego dwa razy w tygodniu i zakazu zbliżania się oraz jakiegokolwiek kontaktowania z pokrzywdzonymi.

nadkom. Joanna Węgrzyniak


Nasi partnerzy