piątek, 30 września 2022

Odpowie za zniszczenie samochodu siostry

Zarzut uszkodzenia mienia usłyszał 41-latek zatrzymany przez jaktorowskich dzielnicowych. Mężczyzna przyznał się do tego, że uderzył kamieniem w auto swojej siostry. Teraz za ten czyn grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu do policjantów z jaktorowskiego komisariatu wpłynęło zawiadomienie od mieszkanki gminy o celowym uszkodzeniu jej samochodu. Funkcjonariusze ustalili, że do zdarzenia doszło na drodze podczas przejazdu auto zostało uderzone kamieniem. Jako sprawcę zniszczenia karoserii kobieta wskazała swojego brata.

Odnalezieniem mężczyzny, który nie przebywa w stałym miejscu zamieszkania zajęli się dzielnicowi. Policjanci ustalili, gdzie może aktualnie być 41-latek i pojechali go zatrzymać.

Zgromadzone materiały pozwoliły na przedstawienie mężczyźnie zarzutu uszkodzenia mienia. Straty poniesione przez właścicielkę samochodu zostały określone na ponad 3 tysiące złotych. 41-latek przyznał się do dokonania przestępstwa, za które odpowie teraz przed sądem. Za ten czyn kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. sztab. Katarzyna Zych


Zobacz również