Zatrzymany przez dzielnicowych odpowie za 3 podpalenia

Dzięki wnikliwym działaniom dzielnicowych z jaktorowskiego komisariatu, został ustalony i zatrzymany mężczyzna podejrzany o podpalenia budynków. Na szczęście pożary nie spowodowały zagrożenia dla mieszkańców. 21-latek usłyszał trzy zarzuty karne dotyczące zniszczenia mienia. Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec niego policyjnego dozoru.

Zaangażowanie jaktorowskich dzielnicowych pozwoliło rozwiązać sprawy pożarów, do których doszło w gminie Baranów. Po analizie wielu informacji zebranych podczas służby w terenie, policjanci wytypowali mężczyznę podejrzanego o podpalenia budynków. Szybko też zatrzymali 21-latka w jego miejscu zamieszkania.

Materiały zebrane w trakcie czynnności dochodzeniowo-śledczych potwierdziły udział zatrzymanego w trzech zdarzeniach. Na szczęście podpalenia były dokonywane na opuszczonych posesjach i nie spowodowały zagrożenia dla mieszkańców. Mężczyzna usłyszał 3 zarzuty zniszczenia mienia. Te przestępstwa zagrożone są karą nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Żyrardowie zdecydował o zastosowaniu wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci dozoru Policji.

asp.sztab. Katarzyna Zych/ea

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.