Wpadli w ręce jaktorowskich policjantów dwa dni po kradzieży

Zatrzymaniem trzech mężczyzn i odzyskaniem części ich łupów zakończyły się intensywne działania jaktorowskich policjantów. Cała trójka już po dwóch dniach od przestępstwa usłyszała zarzuty wspólnego dokonania kradzieży na jednej z posesji w gminie. Zatrzymanym grozi teraz nawet po 5 lat pozbawienia wolności.

Zgłoszenie kradzieży różnych przedmiotów z otwartego budynku na posesji w jaktorowskiej gminie jak zawsze dało początek wzmożonym działaniom miejscowych policjantów. Dzielnicowi podczas służb w terenie, już następnego dnia od przestępstwa ustalili pojazd, którym mogli poruszać się sprawcy. Szybko też dowiedzieli się, gdzie znajdą ten samochód. Funkcjonariusze zaplanowali sprawdzenie swoich podejrzeń na kolejny ranek. Wizyta pod ustalonym adresem w sąsiedniej gminie przyniosła pozytywne rezultaty. Oprócz poszukiwanego auta, policjanci zastali na miejscu trzech mężczyzn podejrzanych o udział w kradzieży.

Mężczyźni nie przyznawali się do popełnienia tego czynu. Policjanci przystąpili do przeszukania posesji. Na działce szybko odnaleźli poszukiwaną piłę i kosiarkę spalinową. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanych w wieku 19, 26 i 28 lat. Skrupulatnie wykonane czynności dochodzeniowo-śledcze pozwoliły na przedstawienie całej trójce zarzutów wspólnego dokonania kradzieży. Mężczyźni przyznali się do popełnienia tego przestępstwa. Za taki czyn grozi im teraz nawet po 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Żyrardowie.

asp. sztab. Katarzyna Zych

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.