wtorek, 16 sierpnia 2022

Odpowiedzą za kradzież katalizatorów

Sochaczewscy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Teresin podejrzanych o kradzieże katalizatorów. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Starszy z mężczyzn popełniał przestępstwa w warunkach recydywy.

Policjanci od pewnego czasu pracowali nad sprawą kradzieży katalizatorów do których doszło na terenie powiatu sochaczewskiego. Podjęte przez nich działania doprowadziły do zatrzymania dwóch mieszkańców gminy Teresin. Podejrzani w wieku 26- i 35 lat zostali doprowadzeni do sochaczewskiej komendy.

Z zebranego materiału wynika, że wspólnie ukradli dwa katalizatory. Starszy z mężczyzn jest dodatkowo podejrzany o kradzież katalizatora w miejscowości Seroki-Parcela i usiłowanie kradzieży w Teresinie.

Zatrzymani usłyszeli dwa zarzuty kradzieży, których dopuścili się wspólnie i w porozumieniu. Przestępstwo jest zagrożone do 5 lat pozbawienia wolności. Podejrzany 35-latek usłyszał dodatkowo zarzut kradzieży i usiłowania kradzieży. Wszystkich przestępstw dopuścił się w warunkach recydywy. Grozi mu do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Autor: asp. Agnieszka Dzik


Zobacz również