Odpowiedzą za usiłowanie kradzieży z włamaniem

Legionowscy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzane o usiłowanie kradzieży z włamaniem. Ponadto okazało się, że jeden z mężczyzn był poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia, a drugi posiadał przy sobie narkotyki. Teraz całej trójce grozi kara do 10 lat pozbawiania wolności.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend w Legionowie. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji został powiadomiony, że na jednej z posesji ktoś prawdopodobnie włamuje się do niezamieszkałego domu. Przybyli na miejsce policjanci zauważyli otwarte drzwi do budynku oraz usłyszeli hałas dochodzący z wnętrze. Kiedy weszli do środka zastali tam trzy osoby wyraźnie zaskoczone widokiem policyjnych mundurów.

Po wylegitymowaniu okazało się, że są to mieszkańcy Warszawy, 21-letnia kobieta i dwaj mężczyźni, w wieku 25 i 35 lat. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa policjanci zatrzymali całą trójkę. Ponadto w policyjnych systemach 35-latek widniał jako osoba poszukiwana do odbycia kary pozbawienia wolności, zaś przy 25-latku funkcjonariusze ujawnili środki odurzające o wadze 7 gramów. Badanie narkotesterem wskazało na mefedron.

Mieszkańcy stolicy trafili do policyjnego aresztu. Po zebraniu materiału dowodowego cała trojka usłyszała zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. 25-latek dodatkowo odpowie za posiadanie środków odurzających. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

35-latek po zakończeniu czynności w komendzie, zgodnie z dyspozycja sądu został przewieziony do jednostki penitencjarnej, gdzie odbędzie wcześniej zasadzoną karę 4 lat pozbawiania wolności za kradzież rozbójniczą.

podkom. Justyna Stopińska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.