wtorek, 26 października 2021

Odzyskano skradziony samochód z Niemiec

Funkcjonariusze stołecznego wydziału do walki z przestępczością samochodową zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież samochodu marki Mazda CX3 z terenu Niemiec. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwoli na przedstawienie 30-latkowi zarzutu kradzieży z włamaniem. Za przestępstwo, którego się dopuścił może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową Komendy Stołecznej Policji od pewnego czasu prowadzili czynności operacyjne w stosunku do mężczyzny, który trudnił się kradzieżami samochodów na terytorium Niemiec, a następnie po dokonaniu kradzieży przeprowadzał je do Polski, gdzie były one dalej sprzedawane.

W wyniku działań udało się ustalić, że w nocy z dnia 25/26.10. mężczyzna dokonał kradzieży pojazdu marki Mazda CX3, a następnie samochodem udał się do Polski.

Funkcjonariusze ustalili trasę przejazdu mężczyzny skradzionym autem. W rejonie Węzła Wiskitki 30-letni mężczyzna widząc patrol Policji podjął próbę ucieczki. Okazała się ona bezskuteczna. Został zatrzymany, a następnie przewieziony do Komendy.

Funkcjonariuszom udało się również zabezpieczyć drugi pojazd, za którego pomocą dokonywano kradzieży samochodów. W środku znajdował się sprzęt mogący służyć do kradzieży pojazdów.

Wartość odzyskanego pojazdu szacowana jest na ok. 60tys. złotych.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 30-latkowi zarzutu kradzieży z włamaniem. Za przestępstwo, którego się dopuścił może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

st. sierż. Gabriela Putyra


Nasi partnerzy