Odzyskany rower i zatrzymany poszukiwany sprawca kradzieży

Za kradzież roweru odpowie 27–latek zatrzymany przez grodziskich policjantów. Do ustalenia podejrzanego i odzyskania jednośladu funkcjonariusze wykorzystali nagrania z monitoringu i swoje doświadczenie. Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany za inne przestępstwo. Najbliższe pół roku spędzi w zakładzie karnym. Za dokonanie kradzieży grozi mu dodatkowo nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Po zgłoszeniu kradzieży roweru zaparkowanego przy stacji WKD grodziscy policjanci, jak zawsze, ruszyli do zbierania informacji potrzebnych do odzyskania pojazdu i zatrzymania sprawcy kradzieży. Jedną z czynności była dokładna analiza zapisów miejskiego monitoringu z różnych miejsc. Spostrzegawczość funkcjonariuszy i dobre rozpoznanie w środowisku pomogły kryminalnym w wytypowaniu osoby podejrzanej o ten czyn. Zaskoczony 27-latek został zatrzymany w Warszawie. Szybko okazało się, że jest również poszukiwany do odbycia 6 miesięcy kary za przestępstwo drogowe.

Podczas dalszych czynności policjanci ustalili także miejsce przechowywania skradzionego roweru. Jego odzyskanie u nieświadomej niczego osoby nie sprawiło funkcjonariuszom żadnych problemów. Przesłuchany mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży mienia o wartości około 850 złotych. Za to przestępstwo grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności. Zatrzymany trafi najpierw do jednostki penitencjarnej, gdzie odbędzie karę za poprzednie przestępstwo.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.