OSP w Teresinie otrzymała wsparcie na remont podnośnika

Dzięki dofinansowaniu, jakie z budżetu samorządu Mazowsza otrzymała Ochotnicza Straż Pożarna w Teresinie, możliwe będzie wyremontowanie podnośnika strażackiego. To jeden z dwóch podnośników w całym powiecie sochaczewskim.

Podnośnik, który znajduje się w posiadaniu strażaków z Teresina, był wyprodukowany w 1981 r. i od tego czasu jest mocno eksploatowany, gdyż podobny sprzęt w całym powiecie sochaczewskim mają tylko strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie. W razie awarii podnośnika KPPSP Sochaczew do zadań dysponowany był sprzęt z OSP Teresin. Podnośnik był również wykorzystywany poza granicami gminy Teresin; tylko w ubiegłym roku miał 74 wyjazdy gospodarcze, m. in. do drzew, połamanych gałęzi, usuwania zanieczyszczeń z rynien na wysokości, a także do… ratowania kotów, które utknęły na drzewach.

– Remont podnośnika jest ważny ze strategicznego punktu widzenia całego powiatu. Sprzęt tego rodzaju posiadają wyłącznie strażacy z KPPSP w Sochaczewie oraz druhowie z OSP Teresin. Nowy podnośnik kosztuje około miliona złotych, jego zakup był nierealny, ale w budżecie Mazowsza udało wygospodarować i dołożyć 100 tys. zł, które w połączeniu ze środkami z urzędu gminy pozwolą na remont
– mówi wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego Adam Orliński.

To przede wszystkim dzięki niemu OSP Teresin otrzymało na remont dofinansowanie z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego. Radość strażaków jest tym większa, że o finanse na remont podnośnika nie było łatwo – brakowało odpowiednich programów, w ramach których OSP Teresin mogłaby je pozyskać.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.