Pilne
  • Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski                Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski

Oszukany podczas inwestycji w kryptowalutę

Ponad 100 tysięcy złotych stracił mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, który inwestował pieniądze „na giełdzie internetowej”. Niestety mężczyzna uwierzył fałszywemu doradcy inwestycyjnemu, który oferował duże zyski.

Do Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie zgłosił się 40-letni mieszkaniec powiatu, który zgłosił oszustwo podczas inwestowania pieniędzy w kryptowalutach. Mieszkaniec powiatu ciechanowskiego we wrześniu znalazł reklamę dotyczącą inwestycji giełdowych, mężczyzna wypełnił wniosek podając swoje dane kontaktowe, po czym zadzwoniła do niego kobieta przedstawiając się jako specjalistka od inwestycji. Mężczyzna został poinstruowany jak ma założyć rachunek na giełdzie, który będzie służył do inwestycji, następnie kobieta namówiła go do zainstalowania aplikacji służącej do zdalnego pulpitu informując mężczyznę, że musi mieć podgląd aby pomóc mu w inwestowaniu pieniędzy. Mężczyzna rozpoczął inwestycje, na początku wpłacał niewielkie kwoty. Zyski z inwestycji były pokaźne, jednak mieszkaniec powiatu ciechanowskiego widział je tylko w wirtualnym portfelu. Gdy postanowił wypłacić pieniądze na swój prawdziwy rachunek bankowy wtedy zaczęły się problemy. W efekcie kontakt z fałszywą konsultantką, specjalistką czy też doradcą zwyczajnie się urwał. Kobieta nie odbierała telefonów i nie odpisywał na wiadomości. W wyniku działania fałszywego doradcy mężczyzna oszacował swoje straty na kwotę ponad 100 tys. złotych.

Policjanci przypominają by dokładnie sprawdzać komu powierzamy nasze oszczędności. W wielu przypadkach pokrzywdzeni poświęcają czas na weryfikację, ale dopiero po utracie pieniędzy. Wtedy okazuje się, że kilkanaście minut uchroniłoby przed stratami.

– nie instalujmy podejrzanych aplikacji, które żądają dostępu do danych z naszego konta bankowego, czy kart kredytowych.
– nie otwierajmy linków wysyłanych od osób nam nieznanych. Mogą „zainfekować” nasz komputer, bądź telefon, a dzięki którym oszuści przejmą kontrolę nad naszym kontem bankowym!
– Decyzję o inwestowaniu warto skonsultować z rodziną, znajomymi czy rzeczywistymi doradcami, którzy mają doświadczenie i można się z nimi spotkać. Nigdy nie mamy bowiem pewności, czy osoba, z którą rozmawiamy przez telefon, jest tym, za kogo się podaje.

Pamiętajmy, że w internecie, podobnie jak w życiu należy stosować zasadę ograniczonego zaufania! Ostrzegajmy przed tego typu sytuacjami naszych bliskich oraz znajomych.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.