Poszukiwany zatrzymany podczas interwencji domowej

Najbliższe 7 miesięcy spędzi w więziennej celi 42-latek. Mężczyzna został zatrzymany przez pułtuskich funkcjonariuszy podczas interwencji domowej. Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że był on poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości.

Do codziennych czynności wykonywanych przez policjantów bez wątpienia możemy zaliczyć legitymowanie. Funkcjonariusze przystępują do ustalania tożsamości zazwyczaj w celu zapobiegania, rozpoznania, a także ujawniania sprawców wykroczeń, przestępstw, czy osób poszukiwanych. Z policyjnej praktyki wynika, że legitymowanie coraz częściej prowadzi do zatrzymań. Tak było i tym razem.

W miniony poniedziałek oficer dyżurny został powiadomiony o awanturze domowej na terenie jednej z wsi w powiecie pułtuskim. Jak się okazało, to 42-letni mężczyzna wszczął kłótnię z członkami rodziny. W trakcie awantury zachowywał się wobec nich agresywnie i wulgarnie.

Standardowo, jak podczas każdej interwencji, funkcjonariusze przystąpili do ustalania danych mężczyzny, który spowodował awanturę oraz do ich sprawdzenia w policyjnych systemach. Okazało się wtedy, że 42-latek był poszukiwany przez sąd. Funkcjonariusze zatrzymali krewkiego mężczyznę w policyjnym areszcie, skąd trafił wprost do więziennej celi, gdzie spędzi najbliższe miesiące.

Autor: sierż. Renata Soból

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.