Oszustwo podczas zakupu samochodu w internecie

Dwa tysiące złotych stracił mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, który postanowił kupić samochód wystawiony na sprzedaż na jednym z portali aukcyjnych w internecie. Mimo wpłaconej zaliczki auto do niego nie trafiło. Kupujący widział je tylko w cyberprzestrzeni i tam też stracił przelaną na zakup auta zaliczkę. Sprawą zajęli się już ciechanowscy policjanci.

Wczoraj do Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie zgłosił się 38-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, który powiadomił, że został oszukany podczas zakupu samochodu. Jak wynika z ustaleń policjantów, mężczyzna zainteresował się zamieszczonym na portalu aukcyjnym ogłoszeniem o sprzedaży samochodu. Sprzedający zapewniał, że zainteresowanie samochodem jest duże i dlatego potrzebuje zaliczki, aby zarezerwować pojazd. 38-latek postanowił zaryzykować i na poczet transakcji na podane przez sprzedającego konto wpłacił zaliczkę w kwocie dwóch tysięcy złotych. Po zrobieniu przelewu kontakt ze sprzedającym urwał się. Do chwili obecnej mężczyzna nie otrzymał auta, ani też zwrotu zaliczki.

Pamiętajmy, że za atrakcyjną ceną towaru może kryć się próba oszustwa! Apelujemy o zachowanie ostrożności i dokładne sprawdzanie wiarygodności sprzedających. Oferty sprzedaży towarów w zaniżonej cenie nie odpowiadającej wartości rzeczywistej powinny wzbudzić naszą podejrzliwość. Przy zakupie samochodu zawsze należy dążyć do kontaktu osobistego i możliwości obejrzenia auta. Należy sprawdzić dokumenty pojazdu oraz numer VIN. W żadnym wypadku nie należy wysyłać pieniędzy ,,z góry”. Każdy sposób wywarcia na nas presji czasu, pośpiechu, szybkiego sfinalizowania transakcji powinien wzmóc naszą czujność.

Autor: mł. asp. Magda Zarembska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.