Zatrzymani kierowcy bez uprawnień i na zakazie

Policjanci ruchu drogowego garwolińskiej komendy prowadzą systematycznie działania, ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wczoraj podczas wzmożonych kontroli na terenie miasta funkcjonariusze w ciągu godziny na tym samym odcinku drogi zatrzymali dwóch nieodpowiedzialnych kierowców. Jeden z nich kierował samochodem osobowym pomimo orzeczonego sądowego zakazu, drugi nie miał uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym.

Policjanci ruchu drogowego prowadzili wzmożone kontrole pojazdów na terenie miasta. Funkcjonariusze sprawdzali stan trzeźwości kierujących oraz to, czy przestrzegają obowiązujących przepisów.

Na ulicy Stacyjnej w ciągu godziny zatrzymali dwóch nieodpowiedzialnych kierowców. Około godz. 20 funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę skody. 27-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Przed godz. 21 drugi patrol również na ul. Stacyjnej zatrzymał do kontroli kierowcę renault. 31-letni mieszkaniec powiatu otwockiego wsiadł za kierownicę pomimo orzeczonego przez sąd zakazu. O dalszym losie obu kierowców zdecyduje sąd.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym, pomimo orzeczonego zakazu sądowego to przestępstwo, zagrożone karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności, oraz wysoką grzywną. Dodatkowo w takiej sytuacji, sąd orzeka także zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres od 1 roku nawet do lat 15.

podkom. Małgorzata Pychner

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.