Trzy kobiety okradzione podczas zakupów na targowisku w Płońsku

Policjanci z Płońska otrzymali trzy zgłoszenia dotyczące tzw. kradzieży kieszonkowych zaistniałych na targowisku miejskim w Płońsku. Ofiarą kieszonkowców padły mieszkanki powiatów: płońskiego, nowodworskiego i żuromińskiego. Pokrzywdzone straciły portfele z dokumentami i pieniędzmi.

Kradzieże kieszonkowe są specyficznym rodzajem przestępczości, bardzo trudnym do zauważenia przez osoby postronne. Złodzieje zazwyczaj działają w grupach i wykorzystują tłok w sklepach, na targowiskach, centrach handlowych, przystankach autobusowych oraz dworcach kolejowych. Ofiarami kradzieży stać się mogą zarówno mężczyźni, trzymający portfele w tylnej kieszeni spodni, jak i kobiety, które trzymają pieniądze w przewieszonych przez ramię torebkach. Osoba pokrzywdzona bardzo często dopiero po pewnym czasie zauważa, że została okradziona.

W niedziele do płońskich policjantów zgłosiły się trzy kobiety, które w czasie robienia zakupów na targowisku miejskim straciły swoje portfele z pieniędzmi i dokumentami. Sprawcy wykorzystali nieuwagę 75-letniej mieszkanki pow. płońskiego oraz 50-latki z pow. nowodworskiego i ukradli portfele bezpośrednio z damskich torebek noszonych przez kobiety na ramieniu lub w ręku. 30-latka z pow. żuromińskiego, która również została okradziona przez kieszonkowców, portfel trzymała w plecaku.

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.