Pijana kierująca uszkodziła 4 pojazdy

Policjanci z ciechanowskiej drogówki zatrzymali pijaną kierującą fiatem, która na ulicy Wyzwolenia w Ciechanowie uszkodziła aż 4 zaparkowane samochody. Kobieta miała w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Po wytrzeźwieniu policjanci przedstawili 40-latce zarzuty. Grozi jej do 2 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę (25.06) w Ciechanowie na ul. Wyzwolenia. Dyżurny ciechanowskiej komendy otrzymał informację od świadka zdarzenia, który widział jak kierująca samochodem osobowym marki fiat, uszkodziła zaparkowane przy drodze pojazdy. Na miejsce natychmiast skierowani zostali funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego, którzy zatrzymali kobietę. Z wstępnych ustaleń na miejscu zdarzenia wynikało, że kierująca fiatem na prostym odcinku drogi, podczas wykonywania manewru omijania uderzyła w zaparkowanego seata i skodę. Następnie skoda uderzyła w pojazd ford, a ten w stojące przed nim audi. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 40-letniej ciechanowianki ponad 2 promile alkoholu.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości nieodpowiedzialna kierująca może trafić do więzienia nawet na dwa lata. Czeka ją również wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Kobieta poniesie także konsekwencje za spowodowanie szkód w innych pojazdach.

Przypominamy, że każda ilość wypitego alkoholu – nawet ta najmniejsza, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości a przede wszystkim obniża koncentrację. Apelujemy do kierowców o rozwagę, ponieważ jazda w stanie nietrzeźwości stanowi realne zagrożenie dla życia lub zdrowia samego kierującego, jak też innych uczestników ruchu.

mł. asp. Magda Zarembska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.