Pijany, bez uprawnień, nie zatrzymał się do kontroli

Ciechanowscy policjanci z grupy SPEED zatrzymali 21-letniego kierującego renault megane, który zignorował sygnały nakazujące zatrzymanie pojazdu i kontynuował jazdę. W trakcie kontroli okazało się, że ma blisko 1,5 promila i nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.

Policjanci ciechanowskiej drogówki na drodze relacji Ciechanów- Chotum- Modła zauważyli samochód renault, którego tor jazdy wskazywał na to, że kierujący najprawdopodobniej jest nietrzeźwy. Używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, podali kierującemu sygnał do zatrzymania. Jednak siedzący za kierownicą mężczyzna zignorował wydawane polecenia i zaczął uciekać. Policjanci podjęli za nim pościg.

Kierujący samochodem zatrzymał się dopiero w momencie gdy stan drogi nie pozwalał mu na dalszą ucieczkę. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo, 21-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Nietrzeźwy 21-latek odpowie przed sądem, nie tylko za jazdę w stanie nietrzeźwości, ale także niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

Przypominamy! Niezatrzymanie się do kontroli drogowej to przestępstwo. Za zignorowanie sygnałów nakazujących zatrzymanie pojazdu i kontynuowanie jazdy, kierowcy grozić może kara nawet do 5 lat więzienia.

Autor: kom. Jolanta Bym

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.