piątek, 07 października 2022

Tymczasowy areszt dla 2 mężczyzn, którzy pozbawili wolności 24-latka

Policjanci z komisariatu w Chorzelach zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy związali 24-latka, którego wywieźli do lasu i pobili. Podejrzani usłyszeli zarzuty pozbawienia wolności. Decyzją przasnyskiego sądu najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

W miniony poniedziałek do Komisariatu Policji w Chorzelach zgłosił się 24-latek i złożył zawiadomienie, z którego wynikało, że dwaj znani mu mężczyźni, związali go, wsadzili do samochodu i wywieźli do lasu. Jeden z mężczyzn miał także zabrać zgłaszającemu telefon komórkowy i grozić pozbawieniem życia.

Podejrzani zostali zatrzymani. Okazali się nimi mężczyźni (22 i 37 lat). Prokuratura Rejonowa w Przasnyszu wszczęła w tej sprawie śledztwo. Przesłuchała podejrzanych oraz przedstawiła im zarzuty popełnienia przestępstwa. Prokurator wystąpił do sądu o areszt tymczasowy wobec podejrzanych. W czwartek przasnyski sąd zastosował środek zapobiegawczy o jaki wnioskował prokurator. Za przestępstwo pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem podejrzanym grozi kara więzienia na czas nie krótszy niż 3 lata.

Autor: kom. Paweł Rykowski


Zobacz również