Pijany i bez uprawnień 17-latek spowodował wypadek

W sobotę (19.08) rano doszło do groźnego wypadku w miejscowości Kamieńczyk. Osobowa honda wypadła z jezdni i uderzyła w drzewa. Kierowcą okazał się pijany siedemnastolatek, który podróżował z dwoma pasażerami. Uczestnicy zdarzenia z obrażeniami ciała trafili do szpitali.

Około godziny 6.00 w miejscowości Kamienczyk doszło do zdarzenia drogowego, w którym brał udział samochód marki honda. Na miejsce zdarzenia natychmiast pojechali wyszkowscy policjanci. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 17 – letni mężczyzna kierując osobową hondą nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego, zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewa. Mundurowi szybko wyjaśnili przyczynę tego niebezpiecznego manewru. Jak się okazało 17 – latek kierował w stanie nietrzeźwości, nie posiadając wymaganych uprawnień. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało, że zarówno kierowca, jak też jego pasażerowie 18-letni mężczyzna i 16-letnia kobieta rownież znajdowali się pod widocznym wpływem alkoholu. Poszkodowani, którzy jechali tym autem, z obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitala.

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek na drogach, przede wszystkim aby nie kierować pod wpływem alkoholu.

Policjanci apelują i przypominają, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Osoby decydujące się na wsiadanie „za kółko” po alkoholu wykazują się brakiem rozsądku i lekkomyślnością. Pijany kierowca to poważne zagrożenie dla zdrowia i życia, nie tylko własnego ale też innych użytkowników dróg.

Autor: mł.asp. Wioleta Szymanik

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.