Pijany i poszukiwany 39-latek kierował samochodem na zakazie

1,7 promila alkoholu w organizmie miał 39-latek kierujący volkswagenem, którego zatrzymali policjanci z Łaskarzewa. Mężczyzna miał orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i był poszukiwany do odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwo. 39-latek po przedstawieniu zarzutów trafił do zakładu karnego.

W środę (27.12) około godz. 22:30 na jednej z ulic Łaskarzewa policjanci zatrzymali kierowcę osobowego volkswagena. Od 39-letniego mieszkańca powiatu garwolińskiego wyczuli alkohol. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło, że miał w organizmie 1,7 promila. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 39-latek posiadał również wydany przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Był też poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości jako osoba skazana za przestępstwo niestosowania się do orzeczonych środków karnych na karę pozbawienia wolności. Do odsiadki 39-latek miał 6 miesięcy i 15 dni.

Kierujący volkswagenem został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości pomimo sądowego zakazu. Po wykonanych czynnościach procesowych 39-latek trafił do zakładu karnego.

Przypominamy, że niestosowanie się do orzeczonych przez sąd zakazów jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Natomiast kara jaka grozi podejrzanemu za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości to 3 lata pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz obowiązek zapłaty na wskazany cel określonej przez sąd kwoty, która może wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

podkom. Małgorzata Pychner

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.