Włamywacz trafił na 3 miesiące do aresztu

Wytężona praca kryminalnych doprowadziła do zatrzymania 36-letniego mieszkańca Otwocka odpowiedzialnego za kradzież zuchwałą, kradzież z włamaniem oraz poszukiwanego do odbycia kary 4 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna na wniosek Prokuratury Rejonowej w Otwocku trafił na 3 miesiące do aresztu.

Kryminalni z otwockiej komendy od pewnego czasu pracowali nad zatrzymaniem 36-letniego mieszkańca Otwocka. Sprawa była trudna ze względu na to, że mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania. Ciążyła bowiem na nim kara 4 lat pozbawienia wolności. To jednak nie wszystko, policjanci ustalili, że mężczyzna jest odpowiedzialny za dokonanie kradzieży zuchwałej oraz kradzieży z włamaniem na terenie Otwocka. Kryminalni byli bardzo zmotywowani, by zatrzymać przestępcę. Operacyjni wyśledzili mężczyznę łącząc tradycyjne metody pracy operacyjnej z nowymi technologiami.

Policjanci wiedzieli, że 36-latek ma za sobą przeszłość kryminalną i może próbować ucieczki, dlatego akcja musiała być dokładnie zaplanowana. Kryminalni postanowili zatrzymać mężczyznę, gdy ten pojawi się na terenie Otwocka. I tak się stało. W połowie grudnia, w jednym z otwockich mieszkań policjanci zatrzymali poszukiwanego mężczyznę. 36-latek był zupełnie zaskoczony „wizytą” policjantów.

Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty, jeden dotyczył kradzieży zuchwałej, drugi zaś kradzieży z włamaniem. Mężczyzna za oba przestępstwa będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 36-latek ma do odbycia karę 4 lat pozbawienia wolności.

W sprawie prowadzone jest śledztwo przez Prokuraturę Rejonową w Otwocku, która po przeanalizowaniu materiału zebranego w sprawie zawnioskowała do Sądu o zastosowanie wobec 36-latka najsurowszego ze środków zapobiegawczych w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychyli się do wniosku Prokuratury, mężczyzna trafił na 3 miesiące do aresztu.

sierż. szt. Patryk Domarecki

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.