Jechał pijany, bez prawa jazdy i bez pasów bezpieczeństwa

Policjanci z Posterunku Policji w Glinojecku zatrzymali kierowcę fiata, który nie korzystał z pasów bezpieczeństwa w trakcie jazdy. Okazało się, że 37-latek ma na sumieniu znacznie więcej. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Ponadto policjanci ustalili, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 3 lat więzienia. Mężczyzna odpowie przed sądem również za popełnione wykroczenia.

W miniony wtorek (24.10) policjanci z Posterunku Policji w Glinojecku zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fiatem. 37-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego swoim nierozsądnym zachowaniem popełnił przestępstwo i dwa wykroczenia. Powodem, dla którego funkcjonariusze zwrócili uwagę na 37-latka, było niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. W trakcie kontroli wyszło na jaw, że mężczyzna ma na sumieniu znacznie więcej. Badanie stanu trzeźwości wykazało bowiem ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Ponadto, w policyjnych bazach danych mundurowi ustalili, że kierujący fiatem nie ma uprawnień do kierowania pojazdami.

Sprawa 37-letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego trafi do sądu. Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 3 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna. Mężczyzna odpowie również za popełnione wykroczenia.

asp. Magda Zarembska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.