Pijany kierowca uderzył w latarnie na rondzie

Nawet 2 lata wiezienia grożą 41-letniemu płońszczaninowi. Mężczyzna mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu, zdecydował się na kierowanie osobową skodą. Na rondzie w centrum miasta stracił panowanie nad autem i uderzył w latarnię. Trafił do policyjnego aresztu.

W miniony weekend, w nocy z soboty na niedzielę, tuż przed godz. 1. policjanci z płońskiej patrolówki pełniąc służbę na terenie Płońska, na ul. Grunwaldzkiej zauważyli osobową skodę. Kierowca tego pojazdu, skręcając w ul. Wolności, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Auto wjechało na rondo, niszcząc nasadzenia i uderzyło w stojącą na środku latarnię. Policjanci natychmiast podjęli interwencję wobec kierowcy pojazdu, którym okazał się 41-letni płońszczanin. Od mężczyzny czuć było alkohol. Nie chciał wysiąść z pojazdu, kurczowo trzymając kierownicę. Został zatrzymany w policyjnym areszcie. Badanie Alkometrem wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Po wytrzeźwieniu płońszczanin usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu bardzo wysoka, kilkutysięczna kara grzywny, co najmniej kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i nawet 2 lata więzienia. Wkrótce odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej.

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.