Pijany przekroczył prędkość. Niebezpieczną jazdę przerwali policjanci

38-latek mając ponad promil alkoholu w organizmie, wsiadł za kierownicę hondy i przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Policjanci z wydziału ruchu drogowe natychmiast przerwali jego niebezpieczną jazdę, zatrzymując go do kontroli drogowej w Wyszkowie. Jakby tego było mało posiadał sądowy zakaz kierowania. Teraz za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie ponownie odpowie przed sądem.

Policjanci z wyszkowskiej drogówki w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, systematycznie patrolują drogi naszego miasta powiatu. Mundurowi reagują na wykroczenia, które mogą przyczynić się do powstania wypadków drogowych. W miniony weekend funkcjonariusze w trakcie służby w Wyszkowie na ul. Warszawskiej przy użyciu laserowego miernika prędkości kontrolowali kierowców niestosujących się do obowiązujących ograniczeń prędkości. Około godziny 20.10 zatrzymali do kontroli kierowcę hondy, który w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h poruszał się z prędkością 81 km/h. Jak się okazało, przekroczenie dopuszczalnej prędkości, nie było jedynym przewinieniem kierowcy. W trakcie rozmowy z 38-letnim mieszkańcem Zielonki funkcjonariusze wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Jakby tego było nie był to pierwszy raz kiedy 38-latek kierował na podwójnym gazie. Decyzją sądu miał on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

38-letni kierowca wkrótce odpowie przed sądem za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz niestosowania się do wyroku sądu. Zgodnie z kodeksem karnym za tego typu przestępstwo grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności, surowa kara finansowa oraz dożywotni zakaz kierowania pojazdami. Nieodpowiedzialny mężczyzna nie unikanie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenie przekroczenia dopuszczalnej prędkości.

kom. Damian Wroczyński

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.