Pijany przekroczył prędkość. Niebezpieczną jazdę przerwali policjanci

38-latek mając ponad promil alkoholu w organizmie, wsiadł za kierownicę hondy i przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Policjanci z wydziału ruchu drogowe natychmiast przerwali jego niebezpieczną jazdę, zatrzymując go do kontroli drogowej w Wyszkowie. Jakby tego było mało posiadał sądowy zakaz kierowania. Teraz za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie ponownie odpowie przed sądem.

Policjanci z wyszkowskiej drogówki w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, systematycznie patrolują drogi naszego miasta powiatu. Mundurowi reagują na wykroczenia, które mogą przyczynić się do powstania wypadków drogowych. W miniony weekend funkcjonariusze w trakcie służby w Wyszkowie na ul. Warszawskiej przy użyciu laserowego miernika prędkości kontrolowali kierowców niestosujących się do obowiązujących ograniczeń prędkości. Około godziny 20.10 zatrzymali do kontroli kierowcę hondy, który w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h poruszał się z prędkością 81 km/h. Jak się okazało, przekroczenie dopuszczalnej prędkości, nie było jedynym przewinieniem kierowcy. W trakcie rozmowy z 38-letnim mieszkańcem Zielonki funkcjonariusze wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Jakby tego było nie był to pierwszy raz kiedy 38-latek kierował na podwójnym gazie. Decyzją sądu miał on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

38-letni kierowca wkrótce odpowie przed sądem za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz niestosowania się do wyroku sądu. Zgodnie z kodeksem karnym za tego typu przestępstwo grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności, surowa kara finansowa oraz dożywotni zakaz kierowania pojazdami. Nieodpowiedzialny mężczyzna nie unikanie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenie przekroczenia dopuszczalnej prędkości.

kom. Damian Wroczyński