Areszty dla sprawców kradzieży rozbójniczych

Śródmiejscy wywiadowcy zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa obywateli Gruzji podejrzanych o dwie kradzieże rozbójnicze. Mężczyźni pobili pracownika sklepu, a drugiemu grozili nożem. Na wniosek prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieści obaj zatrzymani decyzją Sądu zostali już tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Do pierwszego z przestępstw doszło 2 września w jednej z w galerii handlowych. Mężczyźni działając wspólnie i w porozumieniu ukradli dwie pary markowych spodni wartości 800 złotych. Za sprawcą kradzieży wybiegli dwaj ochroniarze, którzy ujęli złodzieja. Po chwili na pomoc swojemu koledze z nożem w ręku przybiegł drugi ze sprawców i grożąc nim ochroniarzom „odbił” swojego kolegę, po czym obaj uciekli.

Drugie zdarzenie miało miejsce 3 dni później w sklepie spożywczym w centrum miasta. Obywatele Gruzji ukradli ze sklepu dwa sześciopaki z piwem. Kiedy pracownik sklepu wybiegł za jednym ze sprawców, aby go ująć jego kompan zaatakował go, przewrócił na chodnik i wraz ze swoim kolegą dotkliwie pobił.

Jak tylko informacja o tym co się stało trafiła na policję w pościg za sprawcami ruszyli funkcjonariusze ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego. To oni zaledwie po kilkunastu minutach od przestępstwa „namierzyli” i zatrzymali 30-latka i jego o 8 lat młodszego kompana. W samochodzie, którym jechali sprawcy policjanci znaleźli nóż, którym grożono pracownikom ochrony i skradziony alkohol.

Dzięki wytężonej pracy operacyjnej funkcjonariuszy ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu, wielogodzinnym analizom nagrań z kamer monitoringu oraz przesłuchaniom świadków policjanci zgromadzili materiał dowodowy potwierdzający, że obywatele Gruzji są także sprawcami kradzieży rozbójniczej w galerii handlowej.

Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście, która prowadzi śledztwo w tej sprawie, postawiła obu mężczyznom zarzut kradzieży rozbójniczej za co kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Robert Szumiata

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.