Usiłowanie zabójstwa ojczyma – podejrzany tymczasowo aresztowany

Kryminalni z Wawra trzy godziny po otrzymaniu zgłoszenia zatrzymali podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. Pasierb zaatakował nożem swego ojczyma. Wykorzystał moment, kiedy mężczyzna wyszedł z domu sam i zadał mu ciosy nożem. Nie zdołał się ukryć, wpadł z zasadzkę kryminalnych. W Prokuraturze Rejonowej Warszawa Praga-Południe 36-latek usłyszał zarzut, w sądzie zastosowano tymczasowy areszt wobec podejrzanego.

Wszystko działo się wcześnie rano. Policjanci z Wawra otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który został zaatakowany nożem przez swojego pasierba. Z relacji zgłaszających wynikało, że napastnik czekał, kiedy ojczym wyjdzie sam z domu i wtedy poranił go nożem. Pokrzywdzony trafił do szpitala.

Kryminalni od razu podjęli ustalenia i poszukiwania podejrzanego. Wykorzystali swoją wiedzę operacyjną, dokonali kilku sprawdzeń i przygotowali zasadzkę, w którą mężczyzna wpadł i został zatrzymany dosłownie trzy godziny po zdarzeniu. Dochodzeniowcy z komisariatu przy ulicy Mrówczej zgromadzili obszerny materiał dowodowy, który przekazali do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Południe. Tam też policjanci doprowadzili zatrzymanego. 36-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. W sądzie przychylono się do wniosku prokuratury i zastosowano tymczasowy areszt wobec podejrzanego.

podinsp. Joanna Węgrzyniak

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.