Pijany śmiertelnie potrącił rowerzystę i uciekł

W środę (15.07) na DW579 w miejscowości Roztoka tuż za granicą powiatu nowodworskiego, doszło do tragicznego zdarzenia. Kierujący Audi 42-letni kierowca zjechał na przeciwległy pas jezdni i zderzył się z prawidłowo jadącym 60-letnim rowerzystą. Po zderzeniu kierujący Audi uciekł z miejsca zdarzenia i kilka kilometrów dalej spowodował kolizję na skrzyżowaniu dróg 579 z 580 w Lesznie. Niestety potrącony rowerzysta poniósł śmierć na miejscu. 

Policjanci zatrzymali kierującego Audi. 42-latek jest nietrzeźwy. Obecnie na miejscu śmiertelnego wypadku prowadzone są czynności z udziałem prokuratora. Ruch na DW579 w miejscu zdarzenia jest całkowicie wstrzymany. 

Do zdarzenia doszło o godzinie 9:20 w miejscowości Roztoka w gminie Leszno. Kierujący Audi po zderzeniu z rowerzystą uciekł z miejsca zdarzenia powodując kolizję drogową w miejscowości Leszno. Mężczyzna został zatrzymany. Czynności na miejscu wypadku wykonują policjanci oraz prokurator – mówi naszej redakcji podkom.  Ewelina Gromek-Oćwieja z Komendy Powiatowej Policji dla powiatu Warszawskiego Zachodniego.

Na wypadek chwilę po zdarzeniu najechały nasze zastępy udające się na ćwiczenia nad rzekę. Natychmiast przystąpiliśmy do udzielania pomocy i resuscytacji krążeniowo oddechowej u potrąconego mężczyzny. Niestety mimo wysiłków strażaków i medyków po ponad godzinnej walce o życie, lekarz stwierdził zgon. W działaniach wraz z zastępami PSP udział brał zastęp z OSP Leszno  – mówi – kpt. Kazimierz Jaworski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Błoniu.

Wirtualny Nowy Dwór

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.