środa, 19 stycznia 2022

Pijany szablą niszczył drzwi

Policjanci z Woli zatrzymali pijanego mężczyznę, który szablą zniszczył drzwi od mieszkania. Tłumaczył, że przyszedł „rozprawić się” ze znajomym. Okazało się, że pomylił drzwi, w końcu trafił w ręce mundurowych. Podejrzany usłyszał już zarzut karny. Za uszkodzenie mienia grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Było przed 21.00. Policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego z Woli otrzymali zgłoszenie o tym, że nieznany mężczyzna zniszczył drzwi szablą. Na miejscu ustalili okoliczności zdarzenia. Okazało się, że pijany, bo mający ponad dwa promile alkoholu w organizmie 23-latek, trzymając w ręku szablę, uderzał w drzwi jednego z mieszkań bloku wielorodzinnego. Kiedy lokator je otworzył, spostrzegł mężczyznę z szablą, od razu go obezwładnił i zaalarmował Policję.

Pijany 23-latek tłumaczył policjantom, że przyszedł do znajomego, z którym zamierzał się „rozprawić”, jednak prawdopodobnie pomylił mieszkania, a mężczyzny z lokalu, w którym uszkodził drzwi, nie zna.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzany usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, za co grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

kom. Marta Sulowska


Zobacz również