Pijany, z sądowym zakazem kierowania, jechał Seatem bez ważnego OC

Policjanci z otwockiej drogówki zatrzymali 36-latka, który kierował osobowym seatem będąc w stanie nietrzeźwości. Na dodatek mężczyzna posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a samochód, którym się poruszał, nie miał obowiązkowego ubezpieczenia. Teraz za swoje skrajnie nieodpowiedzialne i nierozsądne zachowanie odpowie przed sądem.

Otwoccy policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobowym seatem. Jego styl jazdy wskazywał, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. I tym razem funkcjonariusze nie mylili się. Badanie trzeźwości 36-letniego kierującego wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Ale to nie był koniec „niespodzianek”. Bowiem po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna miał aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, a dalsza kontrola wykazała, że jego samochód nie miał obowiązkowego ubezpieczenia OC. Wówczas 36-latek został zatrzymany i doprowadzony do komendy.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzuty. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za to skrajnie nieodpowiedzialne i nierozsądne zachowanie może mu grozić nawet do 5 lat więzienia. Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Otwocku.

mł. asp. Paulina Harabin

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.