Szkolenie specjalistyczne kierowców – operatorów samochodów z drabiną mechaniczną

Ośrodek Szkolenia w Warszawie przeprowadził w terminie 24 – 28 października 2022 r. szkolenie specjalistyczne kierowców – operatorów samochodów z drabiną mechaniczną wg programu zatwierdzonego przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej w dniu 10 lipca 2006 r. dla strażaków ratowników OSP.

W szkoleniu udział wzięli druhowie z jednostek:
– OSP Stare Babice, OSP Łomianki – powiat warszawski – zachodni,
– OSP Dobczyn – powiat wołomiński.

Celem szkolenia było przygotowanie strażaków ratowników OSP do eksploatacji, obsługi i konserwacji samochodów z drabiną mechaniczną będącą na wyposażeniu ich Jednostek. Uczestnicy szkolenia zdobyli wiedzę m. in. z następujących zagadnień:
– zasady działania i funkcjonowania podzespołów samochodów z drabiną mechaniczną i sposoby konserwacji poszczególnych podzespołów,
– zasady postępowania w przypadku awarii,
– utrzymanie sprzętu w sprawności podczas działań ratowniczych i ćwiczeń,
– obsługa wyposażenia specjalnego i dodatkowego samochodu z drabiną mechaniczną,
– posługiwanie się dokumentacją techniczno – ruchową.

Zajęcia prowadzone były przez wykładowców i instruktorów z zewnątrz, którzy posiadają wiedzę i umiejętności potwierdzone certyfikatami producentów odpowiednich marek i modeli drabin. Szkolenie to miało na celu podniesienie kwalifikacji ratowniczych strażaków OSP i gotowości operacyjnej Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w swoich powiatach.

Opracowanie: kpt. Arkadiusz Pyźlak – Ośrodek Szkolenia KW PSP w Warszawie
Zdjęcia: mł. kpt. Wojciech Gralec, OSP Dobczyn, Mariusz Marzec, Rafał Śmietański

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.