Płaciła skradzionymi kartami

Kobieta zatrzymana przez kryminalnych z komisariatu na Targówku była wytypowana do sprawy kradzieży portfela z miejscowego hostelu. Jak ustalili operacyjnie policjanci, 41-latka dwoma kartami płatniczymi należącymi do pokrzywdzonego dokonała szeregu nieautoryzowanych transakcji w różnych sklepach. Zarzuty, które policjanci jej przedstawili dotyczą kradzieży, trzynastu nieautoryzowanych płatności i usiłowania dokonania takiej transakcji. Za te przestępstwa kobiecie może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności. Nadzór nad tym postępowaniem prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Północ.

Sprawa, nad którą pracowali kryminalni z komisariatu na Targówku dotyczyła włamania na konto bankowe 44-letniego mieszkańca dzielnicy. To on powiadomił policjantów, że w niewyjaśnionych okolicznościach stracił portfel z gotówką, dokumentami i kilkoma kartami płatniczymi, którymi następnie dokonywano zakupów w różnych placówkach handlowych. Mężczyzna podejrzewał, że portfel skradziono mu na terenie hostelu, w którym aktualnie mieszkał.

Kryminalni bardzo szczegółowo zweryfikowali te informacje. Następnie dokonali rozpoznania w sklepach, w których płacono skradzionymi kartami. W każdym z tych miejsc operacyjni nabywali kolejne cenne informacje o osobie, która posługiwała się kartami pokrzywdzonego. Te wszystkie działania pozwoliły operacyjnym ustalić tożsamość kobiety, która była podejrzana o te przestępstwa. Jak się okazało, mieszkała w tym samym hostelu, co pokrzywdzony.

Kryminalni zjawili się tam i zatrzymali 41-latkę. Kobieta od razu przyznała się do tej kradzieży. Wyjaśniła, że zabrała dwie z sześciu znajdujących się w portfelu kart płatniczych i w kilku różnych miejscach zapłaciła nimi za zakupy. Ostatnia transakcja nie doszła jednak do skutku, bowiem karta była już zablokowana i jedna z ekspedientek zabezpieczyła ją na protokół.

41-latka trafiła do policyjnej izby zatrzymań w komendzie przy ulicy Jagiellońskiej. Następnego dnia dochodzeniowcy z Targówka przesłuchali ją i przedstawili jej zarzuty dotyczące kradzieży portfela należącego do 44-latka, dokonania 13 nieautoryzowanych transakcji jego kartami oraz jednego usiłowania. Za te przestępstwa kobiecie może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

kom. Paulina Onyszko

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.