Płockie Ogrody Światła na Wzgórzu Tumskim

Ponad ćwierć miliona lampek rozbłysło na Wzgórzu Tumskim inaugurując kolejną edycję Płockich Ogrodów Światła. W tym roku obejmują one większą powierzchnię niż w poprzednich latach: od bazyliki katedralnej aż po ulicę Teatralną. Wśród barwnych instalacji pojawiły się m.in.: Święta Rodzina, renifery, gwiazdy, bombki i świetliste tunele, sanie i karuzela.

Świąteczną dekorację będzie można podziwiać do 6 stycznia 2022 r. – w powszednie dni od 16.00 do 1.00 w nocy, w czasie świąt do 3.00, a w Sylwestra do 6.00 rano. Wstęp jest bezpłatny, a świąteczny klimat stworzą w Płocku również dodatkowe atrakcje.

19 grudnia odbędzie się tradycyjna miejska Wigilia przed Ratuszem. Świętowanie rozpocznie się o 16.30 otwarciem w Domu Darmstadt wystawy pocztówek ze zbiorów Mariana Sołobodowskiego „Pokłon Trzech Króli”.

Wigilia dla mieszkańców rozpocznie się przed ratuszem ok. godz. 17.00. Z powodów pandemii i obowiązujących obostrzeń dzielenie się opłatkiem będzie miało charakter symboliczny. Życzenia złożą wszystkim biskup płocki Piotr Libera, biskup naczelny kościoła starokatolickiego mariawitów w RP Marek Maria Karol Babi oraz prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Nie zabraknie tradycyjnego poczęstunku wigilijnego: pierogów, barszczu i postnej kapusty od płockiego samorządu oraz świątecznych ciast od mariawitów, a także wspólnego śpiewania kolęd.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.