Pobili i okradli

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu z Woli ustalili i zatrzymali kobietę i dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Ze wstępnych informacji wynika, że działając wspólnie i w porozumieniu kobieta wraz z dwójką znajomych pobili pokrzywdzonego i grozili pozbawieniem życia przykładając nóż do szyi. Zaraz po tym skradli złoty łańcuszek i gotówkę. Decyzją sądu trójka podejrzanych została tymczasowo aresztowana na trzy miesiące.

Policjanci z Woli zostali zaalarmowani przez pokrzywdzonego, że ten padł ofiarą pobicia i został okradziony. Na miejscu funkcjonariusze ustalili wstępne okoliczności zdarzenia. Wynikało z nich, że mężczyzna poznał kobietę na portalu społecznościowym. Kiedy doszło do spotkania w jej mieszkaniu przyszło dwóch znajomych kobiety. Początkowo mężczyźni wulgarnie zwracali się do pokrzywdzonego, w końcu rzucili się na niego i bili go pięściami po ciele. Grozili mu pozbawieniem życia przykładając nóż do szyi i skradli pieniądze w kwocie 1800 złotych i złoty łańcuszek. Po tym kazali mu opuścić mieszkanie.

Sprawa trafiła do wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. Operacyjni rozpoczęli ustalenia. Po kilku dniach policjanci zatrzymali kobietę w wieku 29 lat i jednego z mężczyzn w wieku 33 lat. Podczas przeszukania lokalu, który zajmował mężczyzna policjanci ujawnili kilka gramów narkotyków. Trafili oni do policyjnego aresztu.

Zatrzymanie trzeciego ustalonego 25-letniego mężczyzny było kwestią czasu. Wpadł on na warszawskim Mokotowie. Po zgromadzeniu materiału dowodowego trójka podejrzanych usłyszała zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia działając wspólnie i w porozumieniu. Dodatkowo mężczyzna w wieku 33 lat odpowie jeszcze za posiadanie środków odurzających. Na wniosek prokuratora sąd zdecydował o zastosowaniu tymczasowego aresztowania wobec podejrzanych na trzy miesiące. Za to przestępstwo może grozić kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Czynności w sprawie postępowania prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola w Warszawie.

nadom. Marta Sulowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.