Święty Ogień dotarł do Polski

Chwilę przed godziną 21.00, w Prawosławną Wielką Sobotę 15 kwietnia po raz czternasty do Cerkwi prawosławnej w Polsce dostarczono św. Ogień z bazyliki Zmartwychwstania Pańskiego w Jerozolimie. Święty Ogień zstąpił na Grobie Chrystusa o godzinie 13.55 czasu polskiego.

Transport św. Ognia do Polski był możliwy dzięki wsparciu wiernych Cerkwi, pomocy finansowej marszałka Województwa Podlaskiego i organizacyjnej Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Błogosławiony Ogień został przekazany Jego Ekscelencji arcybiskupowi Grzegorzowi przez biskupa supraskiego Andrzeja, który przewodniczył tegorocznej delegacji do Jerozolimy. W uroczystości powitania św. Ognia uczestniczyli przedstawiciele diecezji i parafii prawosławnych w Polsce. Przed nabożeństwem paschalnym Błogosławiony Ogień został uroczyście wniesiony do katedry św. Marii Magdaleny w Warszawie i rozdany wiernym.

zdjęcia: diakon Igor Kutovyi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.