Podejrzani o rozbój zatrzymani i tymczasowo aresztowani

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali dwie osoby podejrzane o rozbój. Z relacji pokrzywdzonego wynika, że napastnicy najpierw nie chcieli oddać mu pieniędzy, po czym go pobili zabierając telefon i biżuterię. Mężczyźni zwrócili aparat, ale dopiero wtedy, kiedy pokrzywdzony zapłacił im za niego 100 złotych. Za to przestępstwo 27-latkowi i jego 33-letniemu koledze grozi teraz do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło późnym wieczorem przed jednym z klubów nocnych w centrum miasta. Promotor klubu, chcąc zachęcić klientów do odwiedzenia lokalu, dał im „na dobry początek” 20 złotych do wykorzystania w barze. Mężczyźni nie zostali jednak wpuszczeni do klubu przez selekcjonerkę, z tego powodu opuścili lokal, nie zwracając jednak otrzymanych pieniędzy promotorowi.

Pracownik lokalu wybiegł więc za mężczyznami chcąc odzyskać gotówkę, wtedy został przewrócony na ziemię i pobity. Napastnicy zabrali mu biżuterię, którą miał na sobie i telefon. Pokrzywdzonemu zależało bardzo na odzyskaniu aparatu, dlatego zaproponował mężczyznom, że pójdzie do bankomatu, wypłaci 100 złotych, które da im zamian za telefon. Napastnicy oddali telefon i uciekli. Jeden z nich, 27-latek, został zatrzymany chwilę później przez śródmiejskich wywiadowców. Drugi, 33-latek, został „namierzony” i zatrzymany dwa dni później przez policjantów z wydziału do walki z przeciwko życiu i zdrowiu.

Obaj mężczyźni w prowadzonym przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Śródmieście Północ śledztwie usłyszeli już zarzut rozboju. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek prokuratora podjął już decyzję o tymczasowym aresztowaniu zatrzymanych na 3 miesiące.

podinsp. Robert Szumiata

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.