Podejrzany o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu tymczasowo aresztowany

W poniedziałek w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Praga Północ odbyło się przesłuchanie zatrzymanego dwa dni wcześniej 39-letniego mężczyzny. Prokurator na podstawie zebranych w toku śledztwa materiałów przedstawił mężczyźnie zarzuty dotyczące spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu skutkującego śmiercią oraz zawnioskował do sądu o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Sąd przychylił się do tego wniosku i zastosował 3-miesięczny tymczasowy areszt wobec mężczyzny. Za przestępstwo, o popełnienie którego 39-latek jest podejrzany może mu grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

W ubiegłą sobotę po 15.00 policyjny patrol z wydziału patrolowo – interwencyjnego na Pradze Północ otrzymał informację od zaniepokojonych świadków o szarpaninie pomiędzy mężczyznami w wyniku której jeden z nich odniósł obrażenia. Sytuacja miała miejsce na skrzyżowaniu ulic Mackiewicza i Targowej. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce potwierdzili to zgłoszenia. Ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala Niestety w wyniku odniesionych obrażeń, pomimo reanimacji, zmarł na szpitalnym oddziale. Sprawca zdołał zbiec z miejsca.

O sytuacji zastanej na ulicy Mackiewicza powiadomiono prokuratora, który nadzorował czynności wykonywane przez technika kryminalistyki i policjantów z grupy dochodzeniowo – śledczej. Policjanci nieustannie poszukiwali sprawcę zdarzenia. Dzięki ich wytrwałości oraz doskonałej znajomości terenu, jeszcze tego samego dnia policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 39-letniego mężczyznę. Zebrane przez policjantów w trakcie czynności procesowych materiały przekazano do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ, która wszczęła śledztwo.

W poniedziałek, 39-letni mężczyzna został doprowadzony do tej prokuratury na przesłuchanie. Tam postawiono mu zarzut dotyczący spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowi skutkującego śmiercią. Za przestępstwo, o które mieszkaniec jest podejrzany, może mu grozić kara dożywotniego pozbawienia wolności. Prokurator zawnioskował do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Sąd przychylił się do tego wniosku i wydał postanowienie o umieszczeniu zatrzymanego w areszcie tymczasowym na okres 3 miesięcy.

mł.asp. Agnieszka Wiatrowicz-Grabowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.