Włamał się po alkohol, został aresztowany

Skuteczne działania grodziskich kryminalnych zakończyły się ustaleniem i zatrzymaniem 34-latka. Policjanci namierzyli mężczyznę tego samego dnia, w którym włamał się do sklepu i ukradł z niego ponad 100 butelek alkoholu. W jego miejscu przebywania funkcjonariusze odzyskali kilkanaście opakowań drogich trunków. Sąd pozytywnie rozpatrzył wniosek grodziskiej prokuratury i aresztował podejrzanego na 3 miesiące.

Po zgłoszeniu nocnego włamania do jednej z placówek handlowych w mieście, grodziscy kryminalni natychmiast rozpoczęli intensywne działania. Policjanci ustalili, że sprawca, po wybiciu szyby w witrynie sklepu, zabrał z niego 123 butelki różnego rodzaju alkoholu. Policjanci szybko przeanalizowali dostępne informacje i jeszcze tego samego dnia dotarli do miejsca, gdzie mógł przebywać mężczyzna podejrzany o ten czyn.

Pod sprawdzanym adresem funkcjonariusze zastali wytypowanego 34-latka. Mimo tego, że podejrzany nie przyznawał się do przestępstwa, zebrane przez policjantów dowody świadczyły o jego winie. Mężczyzna miał pokaleczoną rękę, a w przeszukanym domu kilkanaście butelek skradzionych wyrobów alkoholowych.

Zebrane przez funkcjonariuszy materiały zostały przekazane do Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Mazowieckim i pozwoliły na przedstawienie mu zarzutu dokonania kradzieży z włamaniem. Na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec 34-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu nawet 10 lat więzienia.

asp.sztab. Katarzyna Zych

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.