Podejrzany za rozbój i posiadanie narkotyków trafił na 3 miesiące do aresztu

Sierpeccy kryminalni zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu sierpeckiego. Mężczyzna podejrzany jest o rozbój. Na jednej z ulic zaatakował przechodnia, któremu zabrał portfel. Mężczyzna w ciągu kilku dni został ustalony i zatrzymany. Trafił do aresztu na 3 miesiące. Teraz grozi mu nawet 12 lat więzienia.

W zeszłym tygodniu w godzinach wieczornych na jednej z ulic w Sierpcu, dwóch mężczyzna w wieku 34 lat i 31 lat, zastało zaatakowanych. Sprawca pobił ich zabierając jednemu z nich portfel. W wyniku zdarzenia poszkodowani doznali obrażeń ciała i zostali przewieziony do szpitala w Płocku.

Policjanci natychmiast rozpoczęli działania, aby zatrzymać sprawcę. Funkcjonariusze zbierali i łączyli ze sobą wszelkie informacje oraz ślady, które mogłyby doprowadzić ich na trop. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na wytypowanie sprawcy. 30-letni podejrzany o rozbój został zatrzymany a dalsze ustalenia wykazały, że był poszukiwany. W trakcie zatrzymania przy podejrzanym ujawniono amfetaminę.

30-letni mieszkaniec Sierpca usłyszał zarzut rozboju oraz posiadania narkotyków. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Sierpcu, Sąd wobec podejrzanego zastosował środek karny w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Podejrzanemu za popełnione czyny grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Autor: mł. asp. Katarzyna Krukowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.