Podrobione słuchawki i karty pamięci

Ponad 1500 sztuk bezprzewodowych słuchawek i niemalże 300 kart pamięci zabezpieczyli policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą na terenie bazaru ze sprzedażą hurtową w Wólce Kosowskiej. Zabezpieczone rzeczy były oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi. Policjanci zatrzymali do sprawy 21-latkę, która usłyszała zarzuty za wprowadzenie do obrotu artykułów z podrobionymi znakami towarowymi. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą w Komendzie Stołecznej Policji udali się do centrum handlowego w Wólce Kosowskiej. Z posiadanych informacji wynikało, że na bazarze są oferowane do sprzedaży towary, których zła jakość i niskie ceny mogą wskazywać na to, że naniesione na nie znaki towarowe znanych światowych producentów nie są autentyczne.

Funkcjonariusze objęli obserwacją jedno ze stanowisk na hali targowej. Tam znaleźli szeroki asortyment słuchawek i kart pamięci. Wygląd towaru wzbudził zastrzeżenia policjantów. Rzeczy miały znaki towarowe znanych, markowych firm.

Policjanci zabezpieczyli ponad 1500 sztuk bezprzewodowych słuchawek i niemalże 300 kart pamięci znanych marek. Biegły wyda teraz opinię o jakości towarów. Wstępnie oszacowano wartość strat na kwotę ponad 1 112 765 złotych.

Policjanci zatrzymali 21-latkę. Śledczy z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie przedstawili podejrzanej zarzuty wprowadzenia do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi, za co grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Irmina Sulich

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.