Podstępem zdobył kluczyki do cudzego auta i go ukradł

W ubiegłą niedzielę policjanci z komisariatu na Białołęce zatrzymali 36-letniego mężczyznę, który podstępem zdobył kluczyki od cudzego auta, a potem je ukradł. Odzyskany opel, po policyjnych oględzinach, wrócił do pracownika firmy. Jak się okazało, zatrzymany mężczyzna był poszukiwany również przez mundurowych z Targówka do kradzieży telefonu komórkowego z restauracji. Funkcjonariusze przedstawili 36-latkowi zarzuty w obu tych sprawach. Może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności. Nadzór nad tym postępowaniem prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Północ.

W niedzielę, 19 lutego, przed 9.00 policyjna załoga z komisariatu na Białołęce interweniowała w związku z kradzieżą pojazdu przy ulicy Magicznej. Pracownik firmy, gdy zorientował się, że pojazd służbowy, który użytkował, znajduje się w innej lokalizacji niż został zaparkowany, razem z kolegą udał się tam, by to sprawdzić. Na miejscu zauważyli, że w oplu siedzi nieznany im mężczyzna, i w dodatku pije piwo. Na ich widok „intruz” wysiadł z pojazdu i chciał się oddalić. Mężczyźni uniemożliwili mu ucieczkę i powiadomili Policję.

Mundurowi po wysłuchaniu relacji zgłaszającego i świadków podjęli decyzję o zatrzymaniu 36-latka. Ustalili, że mężczyzna podstępem zdobył kluczyki od samochodu, które były w dyspozycji pracownika niestrzeżonego parkingu. Sam zatrzymany stwierdził, że chciał pojeździć samochodem, a potem go odstawić niedaleko miejsca, w którym mieszka. Mężczyzna trafił do komendy przy ulicy Jagiellońskiej.

Dalej jego sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego z białołęckiego komisariatu. W trakcie czynności związanych z zatrzymaniem 36-latka jeden z policjantów rozpoznał w nim sprawcę przywłaszczenia telefonu komórkowego z zaplecza restauracji w galerii handlowej przy ulicy Głębockiej w dniu 7 lutego br. O swoich podejrzeniach policjanci powiadomili mundurowych z komisariatu na Targówku, którzy prowadzili czynności w tej sprawie.

Po przeanalizowaniu materiałów zebranych w obu postępowaniach, w poniedziałek policjanci przedstawili 36-latkowi zarzuty za kradzież z włamaniem opla i kradzież telefonu. Za te przestępstwa może grozić mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

kom. Paulina Onyszko

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.