Policjanci eskortowali rodzącą kobietę do szpitala

Ta nocna służba przyniosła niespodziewaną interwencję policjantom z płockiej drogówki. Do funkcjonariuszy podjechał zdenerwowany mężczyzna i oznajmił, że wiezie do szpitala rodzącą żonę i prosi o pomoc w sprawnym dotarciu do szpitala. Ważna była każda sekunda, dlatego policjanci od razu przystąpili do pilotażu, który pozwolił rodzicom nienarodzonego jeszcze dziecka bezpiecznie dotrzeć do celu.

W nocy z czwartku na piątek, policjanci z płockiej drogówki pełniący służbę na terenie miasta wykonywali statyczny pomiar prędkości nadjeżdżających pojazdów. W pewnym momencie tuż po północy podjechał do nich mocno zdenerwowany kierowca vw passata. Poinformował, że wiezie do szpitala żonę, u której zaczęła się akcja porodowa. Przyszły tata poprosił policjantów o pomoc w szybkim dotarciu do placówki medycznej. Funkcjonariusze bez wahania podjęli decyzję o eskorcie ciężarnej kobiety tak, by zapewnić jej jak najszybszy i bezpieczny transport. Mundurowi z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi pilotowali pojazd do szpitala.

Dzięki temu mama spieszącego się na świat maleństwa bezpiecznie trafiła pod opiekę lekarzy. Zarówno rodzicom, jak i dziecku życzymy dużo zdrowia oraz wielu wspaniałych, a przede wszystkim bezpiecznych podróży.

Autor: asp. Krystyna Kowalska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.