Właściciel bydła odpowie za znęcanie się nad zwierzętami

Do 5 lat więzienia grozi mieszkańcowi gminy Zabrodzie za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyzna nienależycie sprawował opiekę nad bydłem. Na terenie gospodarstwa policjanci znaleźli 3 padłe krowy oraz kilka w stanie skrajnego wyczerpania i niedożywienia.

W miniony czwartek (25.08) oficer dyżurny wyszkowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w jednym z gospodarstw na terenie gminy Zabrodzie znajduje się padłe bydło. Na miejsce natychmiast pojechał patrol Policji, który stwierdził silną woń rozkładającej się padliny. Funkcjonariusze natychmiast sprawdzili budynki gospodarcze, w których trzymane były zwierzęta należące do 64-letniego gospodarza. Niestety ich oczom ukazał się przerażający widok. Wewnątrz budynku znajdowały się trzy padłe sztuki bydła, w stanie znacznego rozkładu oraz pięć żywych, pozostawionych bez dostępu do wody i odpowiedniej ilości pożywienia.

Zwierzęta bytowały w niewłaściwych warunkach, pozostawione w odchodach, w stanie rażącego zaniedbania i niedożywienia. Po potwierdzeniu informacji na miejsce została skierowana grupa dochodzeniowo-śledcza, technik kryminalistyki, którzy wykonywali czynności pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wyszkowie. W czynnościach brali także udział przedstawiciele Inspekcji Weterynaryjnej i Urzędu Gminy Zabrodzie. Padłe zwierzęta, z uwagi na ich znaczny stopień rozkładu, zostały przekazane do natychmiastowej utylizacji, natomiast decyzją Inspekcji Weterynaryjnej żywe zwierzęta, tj. pięć sztuk bydła i dwa psy zostały gospodarzowi odebrane i umieszczone w bezpiecznym miejscu.

64-letni mieszkaniec gminy Zabrodzie, zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt, odpowie teraz za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd podjął decyzję, że najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.